Omówienie najpopularniejszych serwisów oferujących przelewy do Polski

porównanie_serwisówWitajcie!

Masowa emigracja Polaków na Wyspy Brytyjskie sprawiła, że pojawiło się sporo firm realizujących przelewy zagraniczne. Pojawiły się one na rynku, aby stworzyć nie tylko realną konkurencję dla banków, ale i ułatwić życie milionom Polaków, których transakcje tego rodzaju spędzały sen z powiek. W naszym krótkim omówieniu  serwisów oferujących przelewy do Polski przyjrzymy się ich funkcjonalności, cenom oraz przede wszystkim – ofercie, którą kierują do klientów…

Drogie usługi i opłaty bankowe sprawiły, że klienci bardzo chętnie zaczęli korzystać z ofert nowo powstałych firm. Aktualnie największą popularnością cieszą się serwisy takie jak Transer24, Minutka, Sami Swoi oraz nowa firma na rynku – Ferpay. Omówienie każdego z nich i zapoznanie się z ofertami usług sprawi, że każdemu będzie prościej podjąć decyzję wyboru pośrednika zagranicznych przekazów pieniężnych.

Zacznijmy od Transfer24 (www.transfer24.co.uk) – serwisu, który chwali się przede wszystkim szybkością realizowania przekazów. Najczęściej przelew międzynarodowy realizowany jest tego samego dnia, o ile zostanie zlecony przed godziną 11.00 jednak w praktyce przekonaliśmy się, że na realizację nawet przelewu ekspres trzeba czekać 1 dzień.

Na początku korzystania z serwisu rzuca się w oczy przyjemna, dobrze skonstruowana strona internetowa, na której wszystko jest jasno wyjaśnione. Dowiemy się o opłatach (2,25 procent wysłanej kwoty, nie mniej niż 1,50 GBP/EUR) oraz o tym, co możemy opłacać za pośrednictwem strony (między innymi opłaty za media, przedmioty zakupione w Internecie czy wysyłanie przelewów na swoje konto w Polsce), a korzystanie z serwisu nie wymaga dokumentów oraz istnieje możliwość płacenia debetowymi i kredytowymi kartami VISA. Opinie internautów są różnorodne, a część z nich zwraca uwagę na dosyć wysokie opłaty manipulacyjne przy przelewaniu niewielkich kwot. Warto więc korzystać z serwisu w przypadku, kiedy pragniemy zrealizować większy przelew z Anglii do Polski.

Drugim omawianym serwisem jest Minutka (www.minutka.co.uk), która cieszy się dobrą opinią wśród klientów, przede wszystkim dzięki korzystnym kursom walut. Najniższa opłata za przelew międzynarodowy wynosi 1,90 GBP, przy czym dochodzi on dwa dni robocze. Jeżeli pragniemy, aby pieniądze były na koncie w ciągu 24 godzin, musimy uiścić opłatę manipulacyjną w wysokości 3,90 GBP. Można również skorzystać z opcji odbioru pieniędzy na poczcie, gdy nie posiada się konta bankowego, co kosztuje 4,90 GBP. Transakcje weryfikowane są tutaj przez VISA, w związku z czym nie należy mieć obaw o bezpieczeństwo.

Sami Swoi (www.online.przekazypieniezne.com) reklamuje się jako lider na rynku jeśli chodzi o tanie przelewy do Polski, co jest potwierdzane przez wielu klientów. Opłata jest tutaj wyższa aniżeli w przypadku Minutki, bo wynosi 2,99 GBP, czyli nie najmniej na rynku, jak podane jest na oficjalnej witrynie serwisu. Na stronie również mamy podane kursy walut, a dzięki przelicznikowi możemy dokładnie określić wszelkie opłaty. Jest to wygodne, zaś na korzyść Sami Swoi świadczy profesjonalna obsługa oraz 8 lat doświadczenia w branży i największa liczba klientów.

Ostatnim omawianym serwisem jest Ferpay (www.ferpay.com), będący nowością na rynku. Został stworzony z myślą o czerpaniu pozytywnych aspektów działalności konkurencji, a wyniesiona nauka od najlepszych zagranicznych serwisów zaprocentowała tym, że powstał profesjonalny serwisy realizujący przelewy zagranicę. Firma jest młoda, ale posiada doświadczenie w branży, a to co wyróżnia ją na tle konkurencji to przede wszystkim błyskawiczne przelewy – pieniądze są na koncie nawet po kilku minutach, co gwarantuje najszybsze usługi na rynku za 3,90 GBP. Oprócz tego klient, przy niskich opłatach, ma możliwość wyboru jednej z trzech metod płatności – kartą przez Internet, w banku oraz… przez telefon. Regularny rozwój serwisu i ulepszanie oferty sprawia, że wyrósł bardzo solidny konkurent dla innych firm – być może warto spróbować czegoś nowego?

Jak przesłać pieniądze do Polski? Wystarczy wybrać swojego pośrednika i dzięki stronie internetowej dowiedzieć się wszystkiego w kilka minut. Grunt to wybrać odpowiedni serwis, który spełni nasze oczekiwania – polskie firmy w tej kwestii nie odbiegają standardami od witryn zagranicznych i jest w czym wybierać.

Comments are closed.

Post Navigation